Confusing

DSCF1493

 

 


 

Karmaşıklığımızı nasıl tanımlayabiliriz? Nasıl anlatabiliriz? Daha doğrusu asıl soru şu; anlatabilir miyiz?  Ben anlatamam. Gerçekten anlatamam ki zaten konuşma eyleminde hiç de başarılı bir insan değilim. Birine kendimi anlatmak dünyanın en zor şeyi gibi geliyor. Daha tanımadığım birini anlatmam saçma olurdu zaten ama hakkında bildiklerimi de anlatamıyorum.. Kırılmışlıklardan mı birinin gerçekten dinleyeceğine inanmadığımdan mı bilmiyorum ama bu hep böyleydi. Hiç konuşamadım, anlatmadım. Gerçi dediğim gibi tanımadığım biri hakkında atıp tutmam saçma olurdu.. Ama gittikçe bu tanımadığım kişinin daha çok içe kapandığını düşünüyorum. Gittikçe daha çok uzaklaşıyor, herkesten en çok da kendinden. Karmaşıklığını mı çözemediğinden yoksa çoktan uğraşmayı bıraktığından mı onu da bilemem. Nereden bileyim? Ama görüyorum. Ben bu tanımadığım kişiye baktığım zaman az çok anlayabiliyorum. Bazen bir yere dalmasından, boş bakışlarından hatta bazen gülüşünden, ya da yazmasından. Sizinde o kendi tanımadığınız kişiyi anlayabildiğinizi biliyorum. Ama o karmaşıklığı anlatabilmekte ne kadar başarılısınız?  

Karmaşık hissetmek ne demek? Karmaşık görünüyor olmak? Tıpkı bu postun reimlerindeki gibi, karmaşık görünmek veya hissetmek. Kendinizce bir cevabınız vardır eminim. Zaten kendinizce cevaplar bulun diye yazıyorum bunları, söyleyin anlatın diye değil. Gerçek anlamda sormuyorum yani çünkü biliyorum kendinizce en doğru cevabı biliyorsunuz ve bunu tartışmak ya da yanlış demek kimseye düşmez. 

Ben buraya niye sürekli böyle şeyler yazıyorum bilmiyorum. Moda hakkında falan konuşmamız gerekir aslında fotoğraflara da bakınca öyle olması lazımdı bencede.. Ama bilmiyorum sadece bunları yazmak daha iyi geliyor, hatta bunları yazabiliyorum desem daha doğru olur. Sebebini bilmiyorum ama karmaşıklıktan heralde…?


DSCF1512DSCF1501DSCF1509DSCF1506DSCF1514DSCF1517